Korduma kippuvad küsimused

Infot meie toodete kohta ning tihti esinevad küsimused

Enamus meie puidust mängumaju on mõeldud lastele alates 3. eluaastast. Nende valmistamiseks on kasutatud kvaliteetset ja sertifitseeritud looduslikku puitu. Puit on kaetud spetsiaalsetes kõrgrõhu immutuskambrites kaitsvate immutusvahenditega – see tagab mängumaja kestvuse igasuguse ilmastikutingimuse korral. Kõikidel mängumajadel on 2 aastane tootja garantii. Puitmajade tootmisel on peamine prioriteet ja fookus laste turvalisus. Kõik puidust majakesed on kohandatud kasutamiseks lastele, neid on hoolikalt kontrollitud ja nende kasutamine on ohutu. Majad vastavad Euroopa Liidu rangetele ohutusnõuetele, nii et lapsed saaksid täiesti ohutult mängida.

Kas mängumaja või mänguväljaku kokkupanek on keeruline?

4IQ puidust mängumajade ja mänguväljakute kokkupanek on lõbus, huvitav ja peresõbralik tegevus. Mängumajade kokkupanek pole majade modulaarse disaini tõttu sugugi keeruline. Lisatud juhiseid jälgides on maju võimalik igalühel ise kokku panna. Soovitame maja kokku panna vähemalt kahe inimesega, nii on kiirem ja mugavam. Soovi korral kaasake ka pere väiksemaid, sest neile on see põnev ja õpetlik kogemus.

Kuhu mängumaja ehitada? 

Soovitame mängumaja ehitada tasasele pinnale. Spetsiaalseid nõudeid ei ole, kuid soovitame mängumaja puidul mitte otse puutuda kokku maapinnaga. Kõige parem oleks maja asetada ehitusplokkidele või muule kandvale lahendusele. Kas mängumaju on vaja kaitsta tuule eest?

Mängumajad kaaluvad üsna palju, alates 120 kuni 500 kg või veelgi enam, nii et tuul pole nende jaoks probleem. Juhul kui valisite mängumaja, mis on jalgadel, soovitame kinnitada see meie spetsiaalsete kinnitusankrutega. See annab majale parema stabiilsuse.

 

Kas mängumaja on vaja üle värvida?

Meie mängumajad ja mänguväljakud on immutatud spetsiaalse tehnoloogia, seega on nad vastupidavad erinevates ilmastikutingimustes ja neid pole vaja üle värvida. Kuna mängumajad on sügavimmutatud, võib puit olla algselt niiske.

Kui soovite mängumaja värvida, siis laske puidul pärast maja kokkupanekut mõni nädal täielikult kuivada. Mängumajadele sobivad kõik puiduvärvid ja -lakid.

Kas mängumaja peab talveks ette valmistama?

Immutatud majad ja mänguväljakud ei vaja spetsiaalset ettevalmistust ka aasta külmeimal perioodil, kuna puit on immutatud ja peab vastu kõikides ilmastikuoludes. Paljud lapsed mängivad mängumajades ka talvel ning mõned meie kliendid on saatnud meile ka toredaid pilte kaunistatud mängumajadest pühade ajal.

Miks on puit ebaühtlane või tumedamate kohtadega?

Naturaalne töötlemata puit on sellele loomupäraselt erinevate omapäradega. Puidust võib leida oksakohti, kuid see ei mõjuta negatiivselt puidu omadusi.


Kas puit on vaigune ning mis on see roheline asi puidul?

Meie tooted on valmistatud looduslikust töötlemata puidust. Naturaalsel puidul, eriti kuusel ja männil, on sageli vaigused kohad. Vaigu saab eemaldada kas kohe või mõne aja möödudes. Vaik võib reageerida immutusvahendi või värviga, muutudes rohekaks või minna tumedamaks. Meie toodete puit on immutatud spetsiaalse tehnoloogia kõrgsurvekambris. See uue põlvkonna immutusmeetod tagab
suurema vastupidavuse niiskusele, päikesevalgusele, kõdunemisele, bakteritele ja ka puidukahjuritele. Rohekas värvus on immutuse järel täiesti normaalne. Immutusvahend on läbinud puidu täielikult, kuid selle pinnale võib olla jäänud selle jääke.

Pärast monteerimist laske puidul täielikult kuivada mõni nädal. Rohekas toon tuhmub ja seda jääb ajapikku vähemaks.

Miks on puit erinevat tooni?

Naturaalsel töötlemata puidul on palju erinevaid toone ning puidu tuhumumine ajapikku on selle täiesti tavapärane omadus. Kui teile naturaalne puidu käitumine ei meeldi, soovitame puidu üle värvida.

Kas puidul on hallitus?

Ärge kartke, kui märkate puidul väikest hallituse piirkonda. Need ilmnevad mõnikord puidu pinnale kõrge õhuniiskuse tõttu immutamisel. Need hallituse piirkonnad on ainult pindmised ning täiesti kahjutud immutatud puidule. Kõik see on kergesti lapiga eemaldatav ning kui puidu pind on kuiv, siis ei tohiks seda ka enam esineda.

Miks on mõne puidu pind kare või pragunenud?

Naturaalse puidu teine omadus – see võib olla natuke kare ja ebaühtlane kui on toores. Muhud ja 
karedus on üks puidu paljudest omadustest. Kuna meie mängumajad ja mänguväljakud on valmistatud töötlemata puidust, võib sellel mõnikord esineda väikseid konarusi või karedamaid kohti. Neid on lihtne lihvpaberi või lihvmasinaga siluda. Naturaalne puit võib kuivades praguneda, kuid see ei mõjuta puidu kestvust ning selle omadusi.

Kui on veel küsimusi, võtke meiega ühendust, vastame meeleldi.

[email protected]+372 5554 6758